Najnowsze wpisy
Luty 2012
P W Ś C P S N
    Mar »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829  

Archive for 13 lutego 2012

Nowoczesny dom oszczędny

Możemy połączyć zarówno nowoczesność oraz termin oszczędności. Rachunki wcale nie muszą być dla nas wielkim problemem. Możemy bez przeszkód wybudować nowoczesny dom oszczędny, który będzie rozsądnie dysponował naturalnymi zasobami oraz usługami, które wykorzystujemy każdego dnia. Tu plan architektoniczny oraz samo podejście architekta zajmującego się budową jest zupełnie inne. Trzeba nastawić się na pewne zmiany. Nie możemy wykorzystać tradycyjnych materiałów budowlanych oraz technologii. One nie są wcale oszczędne. Trzeba wykorzystać zupełnie inne podejście. Priorytetem są niskie rachunki , a więc takie niskie rachunki musimy pozyskać. W przeciwnym razie nie uda się nam dobrze podejść do całej sprawy. Nowoczesny dom oszczędny okazuje się być jednak mniej oszczędny przy budowie. Materiały są drogie, a specjaliści także nie będą dla nas łaskawi pod względem finansowym. Trzeba przecież zapłacić za wykończenie domu oszczędnego lub za kupno nowoczesnego systemu oszczędzania energii. Dlatego nie oszczędzamy na początku. Read the rest of this entry »

Opłacanie wysokich rachunków

Nie samym projektowaniem człowiek życie. Po sporządzeniu już wszelkich planów i projektów musi przygotować się na budowę. Kilka tygodniu po zakończeniu prac na placu budowlanym mamy możliwość wprowadzenia się do naszego nowego domu. Od tej pory musimy przygotować się na opłacanie rachunków, które nie będą takie łaskawe ani dla nas, ani dla naszej rodziny. Wielkość domu, styl życia rodziny oraz nastawienie na oszczędzanie. To wszystko ma wpływ na to, co będzie działo się z naszymi rachunkami oraz naszym podejściem do ich płacenia. Posiadacze domów nie płacą czynszu. Dochodzą jednak zupełnie inne opłaty. Dajmy dla przykładu- wywóz śmieci. Tego nikt nie zrobi za darmo. Dlatego domy jednorodzinne oraz prywatne posesje być może są uwolnione od spółdzielni mieszkalnych. To nie zmienia faktu, że trzeba jednak opłacać rachunki naliczane za inne usługi. Dla nas jest to bardzo trudne, gdyż rachunki zabierają nam znaczną część wypłaty. Read the rest of this entry »

Tradycyjny dom jednorodzinny

Nikt nam jednak nie powie, że musimy wybrać nowoczesny oraz innowacyjny plan architektoniczny. Oznacza to , że nikt nam niczego nie może narzucić przy planach oraz projektach architektonicznych. To jest skuteczne oraz dobre, gdyż mamy pełną swobodę. Wybierając tradycyjny obiekt mieszkalny możemy być pewni, że architekt ma już przygotowany plan. On może go nam sprzedać o wiele taniej, niż przy nowoczesnych zmaganiach. Mamy już pierwsze pieniądze, które zostały zachowane. Trzeba jednak taki plan architektoniczny zaakceptować. Przecież nie każdy może się na to zgodzić, a wtedy już będziemy mieli pewien problem. Małe poprawki nie będą jednak drogie. Dlatego nie musimy się niczym martwić. Tradycyjny dom jednorodzinny okazuje się być znacznie tańszy oraz jeszcze lepszy pod względem finansowym, niż innowacyjny obiekt. Nawet architektura nam to obrazuje. Jednak nikt nie mówi , że tradycja jest zła i niewygodna. Tak nie jest. Ona po prostu wyszła już z mody i jest do szpiku kości sprawdzona. Dlatego ludzie czekają na coś nowego, odmiennego i świeżego. Read the rest of this entry »

Nowoczesny dom jednorodzinny

Nowoczesny dom jest dla nas marzeniem. Jednak już sam plan i projekt przekonuje nas, że batalia o pozyskanie takiego budynku nie będzie wcale łatwa i przyjemna. Takie domy są po prostu drogie i nie każdego stać na budowę, która kosztuje dwa razy więcej, niż przy domach tradycyjnych . Trzeba jednak iść z duchem czasu i techniki , a więc rozwijamy się cały czas i staramy się dobrze podejść do wszelkich takich założeń, które pokazują nam jeszcze nowsze i jeszcze lepsze rozwiązania w architekturze i w budownictwie. Także w projektowaniu wnętrz takie rozwiązania mogą być podzielone na tradycyjne, czyli na te często spotykane oraz na te nowoczesne i innowacyjne, czyli takie, które jeszcze nie są spotykane w dużych ilościach. To się z biegiem czasu zmieni. Nowoczesność cały czas idzie do przodu. To , co dziś jest nowe i innowacyjne za kilka lat będzie standardem. Wtedy będziemy mieli do czynienia z jeszcze nowszymi oraz jeszcze lepszym wymogami. Mimo to, decydujemy się na plany architektoniczne oraz na projekty domów, które mają w sobie tą nutkę nowoczesności. Read the rest of this entry »

Dom z kondygnacjami

Dom posiadający piętro oraz normalne i tradycyjne schody to idealny przykład domu z kondygnacjami. Projektowanie takiego obiektu jest nieco trudniejsze. Trzeba rozsądnie zagospodarować metrażem oraz umieścić schody. W niektórych domach instaluje się windy. To jednak jest wymagane wtedy, gdy w domu będzie mieszkać osoba, która ma problemy z poruszaniem się lub jest niepełnosprawna. Zostajemy przy domach piętrowych. Często architekt zadaje pytanie, które dotyczy ilości kondygnacji. Ne musimy ograniczać się tylko do jednej. Możemy wybrać znacznie więcej. Domy mogą mieć nawet dwa lub w skrajnych wypadkach trzy piętra. Nie zapominajmy jednak o kosztach oraz o tym , że czym większy metraż- tym trudniej jest utrzymać cały obiekt. Wyposażenie także jest droższe, gdyż mamy do zagospodarowania oraz wyposażenia jeszcze większy metraż. Architekt informuje o tym wszystkim klienta, który wydaje się być przekonany o swoich racjach. Takie pytania są standardowe podczas opracowywania wstępnych założeń do planu i do realizacji projektu architektonicznego. Read the rest of this entry »

Dom bez kondygnacji

Brak piętra może przeszkadzać. Jednak nie dla architektury, ani tym samym dla budownictwa. Taki brak może przeszkadzać dla większej rodziny, która jednak potrzebuje metrażu. Domy wybieramy nie tylko pod względem charakteru, ale także pod względem kondygnacji. Podczas projektowania i podczas prac architektonicznych to musi być uwzględnione. Nie da się ukryć, że plan domu bez pięter przygotowuje się znacznie szybciej, niż plan domu z kondygnacjami. To normalne, że w takim układzie jest mniej pracy. Jednak jest także mniej metrażu i mniej powierzchni użytkowej , a to nie jest takie dobre dla większych rodzin . Dlatego one mogą zdecydować się na jedno piętro. Po tym wszystkim powstanie idealny plan, który będzie dostosowany do naszej rodziny oraz do naszych wymagań mieszkalnych. Dom bez kondygnacji jest jednak pewnym rozwiązaniem dla ludzi, którzy nie mają dzieci lub one są już dorosłe i dawno wyfrunęły z rodzinnego gniazdka. Read the rest of this entry »

Duży dom wielorodzinny

Nie można zapominać o wielkości. Architektura bezpośrednio zajmuje się takimi sprawami. Ona musi dobrze określić zarówno wielkość, jak i rodzaj planowanego domu. Wielorodzinne obiekty nie są takie same, jak jednorodzinne domy. Już po samej nazwie możemy domyśleć się, że jest tu pewna różnica. Wielorodzinny dom to dla wielu ludzi nie jest spełnienie jakichkolwiek marzeń. To jest imitacja bloku, ale w nieco przyjaźniejszej wersji. Mamy dom, pomieszczenia oraz piętro dla swojego wykorzystania. Jednak nie udaje się nam w jakikolwiek sposób pozyskać spokoju lub niezależności. Dlaczego? Ponieważ dom wielorodzinny połączony jest z innym kawałkiem domostwa i obiektu. Zazwyczaj takie domy tworzone są z kilku części. Niekiedy spotykamy się z dwoma jednorodzinnymi domami połączonymi w jedną całość. Są to przede wszystkim oszczędności dla klientów i dla mieszkańców. Jednak kosztem spokoju i pewnej niezależności. Architektura proponuje takie domy dla ludzi, którzy chcą zaoszczędzić, ale nie chcą już dłużej mieszkać bloku mieszkalnym. Read the rest of this entry »

Wygodny dom jednorodzinny

Wygoda musi zostać zachowana i to przy każdym obiekcie. Nie ważne, czy to jest dom mieszkalny o charakterze jednorodzinnym, czy też biurowiec. Wszędzie, gdzie przebywają ludzie musimy pamiętać o architekturze oraz o wygodzie. Ona może zostać pozyskana dzięki planom architektonicznym. Może także dzięki nim zostać zaniechana. Dlatego musimy doskonale wybrać to, czego oczekujemy od architektury. Nasz dom jednorodzinny ma być przede wszystkim wygodny i funkcjonalny. Piękno także musi przeplatać się z pomieszczeniami i wyglądem zewnętrznym. Bez tego nie mamy szans na to , aby dobrze czuć się w obiekcie, który przecież ma być spełnieniem naszych marzeń o mieszkaniu i spokojnej okolicy. Wygodny dom jednorodzinny jest tego idealnym przykładem. Rodzina pozyskuje spokój oraz swój azyl. To wszystko zawdzięcza dzięki architekturze, budownictwu oraz dzięki pieniądzom, które były w tym wszystkim najważniejsze. Liczą się także umiejętności ludzi, którzy zajmują się naszymi planami oraz projektami domów jednorodzinnych. Read the rest of this entry »

Podział domu mieszkalnego

Nie każdy obiekt musi być identyczny. Tak tworzony jest świat, który także nie jest na każdym terenie i pod każdy względem identyczny. Budynki bardzo często zmieniają całą wizję określonego terenu. Wystarczy wyjechać poza granice naszego państwa, aby zobaczyć zupełnie inną architekturę i zupełnie inne budownictwo. Dzięki temu wiemy , że mamy inne możliwości, które dotyczą projektowania i budowani naszego domu. Jednak w naszym kraju wykorzystuje się przyjęte normy. Klient może jednak być uparty. Wtedy architekt chcąc pozyskać pieniądze za projekt musi dostosować się do wizji osoby , która zamawia usługi architektoniczne. W przeciwnym razie klient może odejść do konkurencji , a to nie będzie wcale takie korzystne. Dlatego podziały są widoczne. Architekt od tego zaczyna. Trzeba określić, jaki dom jest w planach rodziny i klienta, który zamawia określony obiekt. Po tym wszystkim zaczynamy planować wnętrze oraz rozkład pomieszczeń. Read the rest of this entry »

Dom i budynek

Nie możemy pozostawić naszych marzeń bez realizacji. Trzeba się postarać, aby nasz dom stał się wreszcie rzeczywistością. W przeciwnym razie nigdy sobie tego nie wybaczmy. Marzenia nic nie kosztują. Jednak już realizacja takich marzeń może być bardzo kosztowna i dla nas pod pewnym względem nieosiągalna. To zależy od naszej pozycji i od tego, jak podchodzimy do wszelkich spraw związanych z takimi działaniami architektonicznymi oraz budowlanymi. Niektórzy mają pieniądze, ale nie chcą mieć własnego budynku oraz domu jednorodzinnego na obrzeżach. Inni natomiast bardzo pragną mieć dom , ale za to nie mają pieniędzy na rozpoczęcie działań architektonicznych i budowlanych. To jest smutne, ale niestety prawdziwe. Możemy jedna pozbyć się problemu braku pieniędzy. Wystarczy udać się do banku oraz sporządzić pewien kosztorys. Kredyt hipoteczny zostanie nam udzielony wtedy, gdy racjonalnie podejdziemy do wysokiej zapomogi finansowej. Nasz dom nie może być zbyt duży. Nie zdołamy go utrzymać finansowo. Read the rest of this entry »